Właśnie rozpoczęłasię edycja bloga opowiadającego o Berlinie i o Pankow z perspektywy nowych i kreatywnych mieszkańców miasta, zapraszamy do tej niecodziennej i inspirujäcej lektury (na razie w j.niem).

31.08.2017, godz. 19.00: Finisaż naszej wędrownej wystawy Co nas porusza w Stadtteilzentrum Pankow. & program towarzyszący: spacerkiem po wystawie, muzyka, kulinaria z wielu zakątków świata; Zapraszamy! 

01.09.2017: Spotkania z językiem polskim dla dzieci w wielku przedszkolnym - z Kingą Mazur | Nowość: Na spotkania te zapraszamy również dzieci z niepełnosprawnościami. Będzie to okazja do nauki tolerancji i akceptacji. | Poczytajmy pogadajmy...z Katarzyną Willmann | Na nasze cotygodniowe spotkania po wakacjach zapraszamy Dzieci, Rodziców, Dziadków i Opiekunów!

02.+03.09.: Kształt i Język - bez granic - warsztaty rzeźbiarskie dla ludzi w każdym wieku | kolejne terminy: 09./10.09., o godz. 10.00-14:00 | Berlin-Buch - zapraszamy!

05.09.2017: Trening językowy Deutsch - z Ulą Sadłowską-Schülke i jej gośćmi - spotkania cotygodniowe - zapraszamy!

06.08.2017Słowińskie wybrzeże polskiego Bałtyku – miejsce inspiracji dla miłośników przyrody, ptaków wędrownych i fanów historii – spotkanie z dr Reginą Schön
Kafejka w środy - Alte Apotheke - zapraszamy!

07.09.2017: Nowość: "Polska Zerówka" oraz spotkania z językiem polskim dla dzieci w wielku szkolnym - z Ewą Pawletą | Po wakacjach zapraszamy Dzieci na cotygodniowe spotkania!

09.+10.09.2017: Coroczny festyn uliczny Fest an der Panke - Kolorowy Stół dla Dzieci, informacje, spotkania i rozmowy przy stoisku | Pankow centrum, róg Breite Strasse i Ossietzystrasse - zapraszamy!

" target="_blank" style="mso-line-height-rule: exactly;-ms-text-size-adjust: 100%;-webkit-text-size-adjust: 100%;color: #2BAADF;font-weight: normal;text-decoration: underline;">Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój - spotkanie z JF Renault i jego gośćmi - w ramach projektu CKC - zapraszamy! ] - Spotkanie to zostanie przesunięte.

*
16.+17.09.2017: Koncert organowy - Patryk Podwojski - organista Katedry Oliwskiej w Gdańsku gości w Berlinie-Pankow! - serdecznie polecamy*!

17.09.2017 Leniwa niedziela - z Ewą Pawletą - w ramach projektu CKC - zapraszamy!

20.09.2017Czy zmiana klimatu też nas porusza? - wykład Reinharda Jungmanna - Kafejka w środy - Alte Apotheke

26.09.2017: Międzynarodowy Dzień Języków - konferencja (w j.niem.) - zapraszamy Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, Wychowawców, Opiekunów 

30.09.2017, godz. 17.00: Otwarcie wystawy Kształt i Język - bez granic w Berlin-Buch, bb-EWERKultur, Schwanebecker Chaussee, wejście przez Haus Nr. 5-7 

07.10.2017: Wycieczka do Świebodzina - Muzeum Regionalne - E.Hilscher - wystawa z okazji 90-tych urodzin pisarza | Info niebawem na naszej stronie www i fb - zapraszamy na wspólną wycieczkę!

W przygotowaniu: 
Nowości w Kafejce dla Dzieci, dalsze szczegóły już niebawem, zgłoszenia możliwe od zaraz.
- spotkania dla Maluszków - 1,5-3 lat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- język polski jako obcy dla dzieci w wieku szkolnym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już jest dostępny nasz kalendarz 2018 wydany z okazji 5-tych urodzin Kafejki.
Limited edition, zamównienia możliwe są od zaraz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spędziliście wakacje w Polsce?
Najlepsze zdjęcia Waszych ulubionych miejsc w Polsce mogą się znaleźć w kalendarzu Kafejki 2019! A jakie to są miejsca? Prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[wszelkie zmiany zastrzeżone]

Zespół Polskiej Kafejki Językowej - SprachCafé Polnisch e.V.
www.sprachcafe-polnisch.org
Polub nas na facebooku!
+ 49 (0)160 9968 0059

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.