"Sztuka przypomina nam o tym, że zadaniem ludzkości jest podążanie drogą ku społeczności..."(Otto Freundlich)
 
Kamienie bez Granic - dla Wolności i Ludzkości - to międzynarodowe sympozium rzeźbiarzy, które poraz pierwszyodbyło się latem 2001 w Berlinie i było związane z niemieckim malarzem i rzeźbiarzem, a także autorem dzieł o charakterze kulturotwórczym i filozoficznym.
 
Tym razem pod przewodnictwem doświadczonej rzeźbiarki Silvii Fohrer i rzeźbiarza Rudolfa J. Kaltenbacha z grupy Steine ohne Grenzen e.V. chcielibyśmy razem z Wami na łonie natury wznieść pomnik. Materiałem będzie kamień i drewno, a pomnik ma wyrazić humanistyczną ideę malarza i rzeźbiarza o nazwisku Otto Freundlich.
Ten niemiecko-żydowski artysta i humanista razem ze swoją partnerką Hannah Kosnick-Kloss chciał utworzyć trasę rzeźb, która miałyby łączyć ze sobą różne regiony i mieszkających w nich ludzi.
Miał być to widoczny sprzeciw wobec wojny i przemocy, a zarazem rozbrzmiewający głos za pokojową koegzystencją ludzi różnych narodowości. Otto Freundlich nie zdążył wprowadzić swojej idei w czyn: po latach spędzonych we Francji, gdzie schronił się przed wojną, został zamordowany przez narodowo-socjalistyczny reżim w obozie koncentracyjnym na Majdanku.
Nasz pomnik ma być zarówno wspomnieniem, jak i apelem do przyszłości, aby opisane wydarzenia już nigdy się nie powtórzyły.
Chcielibyśmy wykorzystać w tym celu energie kreatywnego współdziałania. Wszyscy uczestnicy naszego przedsięwzięcia będą mogli dać upust swojej wyobraźni i poczuć wolność tworzenia. Praca realizowana będzie w ogrodzie, a na tarasie w swobodnej atmosferze omawiać będziemy wspólne pomysły oraz formę ich urzeczywistnienia. Pomocą slużyć nam bedą doświadczeni rzezbiarze.
Jako zwieńczenie naszej pracy, zaplanowana zostala wystawa w bb-EWERKultur.
 
Jest to projekt lokalny, który zaciera granice wiekowe i pochodzeniowe, szczególnie serdecznie zapraszamy osoby mieszkające w Berlinie od niedawna! Opowiadamy się za wzajemną tolerancją oraz przeciw rasizmowi!
 
Miejsce: "Garten Freundlich", Hobrechtsfelder Chaussee 119a, Berlin-Buch (miejsca parkingowe zapewnione) lub S-Bhf Buch + Bus 259 und 353
 
Termin: w każdą sobotę i niedzielę od 12.08.2017 do 10.09.2017
 
Info & zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Udział w projekcie oraz materiały są bezpłatne, nie zabraknie również małego poczęstunku
 
Serdecznie witamy, z radością na spotkania z Wami!

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.