Młodzi muzycy są obecnie w sezonie letnim i wykorzystują swój wolny czas na odwiedziny w Laatzen. Anna Kordaszewska (klarnet), Kinga Kordeczka (flet), Oliwia Pacura (altówka), Lucja Zahorska (Marimba), Marta Gadzina (skrzypce) i  Dominik Gilewski (fortepian) wykorzystają swój pobyt by wystąpić z koncertem w kościele St.-Marien-Kirche w Grasdorf.

To nie jest przypadek, że muzycy poświęcają część swojego wolnego czasu w Laatzen  - gdyż skrzypaczka Marta Gadzina jest córką Moniki Święchowicz, oganistki w kościele St.-Marien- i parafii kościła św. Tomasza. Organmistka Święchowicz zorganizowała ten koncert w porozumieniu z pastorem Burkhardem Straeck i akompaniuje muzykom na fortepianie. "Bardzo cieszy mnie, że młodzi utalentowani muzycy tutaj u nas chcą oncertować", powiedziała organistka.

Młodzi muzycy wystąpią z koncertem

w pątek 4. sierpnia w kościele St.-Marien-Kirche w Garsdorf

w towarzystwie pianistki Moniki Swiechowicz.

W programie koncertu znajdą się utwory Nicolaia Rimski-Korsakowa ("Szechrezada"), Franza Schuberta ("Sonata Arpeggione"), Camille Saint-Saëns ("Koncert Nr. 1 op. 33"), Paula Smadbecka ("Virginia Tate"), Fritza Kreislera ("Tambourin Chinois") i Fryderyka Chopina ("Scherzo cis-Moll Op. 39", "Etiüde Ges-Dur, Op. 10, Nr.5", "Scherzo b-Moll").

Nadzwyczajnym dodatkiem są dwa utwory Astor Piazzola ("Lieber Tango" i "Oblivion"), które to zaaranżowała Marta Gadzina dla sześciu muzyków jako sekstetu.

Koncert został objęty patronatem Pełnomocnika ds Migracji Rządu Krajowego panią Doris Schröder-Köpf.

W końcu tygodnia muzycy wystąpią jeszcze raz w niedzielę 6. sierpnia od godz. 18 Uhr w Lister Matthäuskirche w Hanowerze, Wöhlerstraße 13. Wstęp na koncert jest wolny a wolne datki są mile widziane.

Von Daniel Junker und Johannes Dorndorf

Quelle:

http://www.haz.de/Hannover/Aus-der-Region/Laatzen/Nachrichten/Junge-Musiker-aus-Krakau-spielen-in-der-Grasdorfer-St.-Marien-Kirche

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.