Są wśród nas artyści, którzy nie poszukują rozgłosu za wszelką cenę, chociaż ich własna, bardzo bogata i różnorodna twórczość a także szeroka działalność na rzecz kultury i sztuki oraz na  rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, takiego rozgłosu wymagają. Grażyna Maniecka-Gawel jest artystką nietuzinkową. Ta bardzo wrażliwa i subtelna w sposobie myślenia, widzenia i przeżywania artystka mówi, że jest bardzo specyficzną kolekcjonerką, zbiera i dokumentuje emocje, które kumulują się w niej, a następnie czekają na odpowiedni czas i moment aby wylać się na płótno lub papier lub wygnieść się w modelowanej glinie.

Grażyna Maniecka-Gawel jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Z dyplomem i tytułem magistra sztuki w kieszeni przeprowadziła się do Hamm w Nadrenii-Północnej Westfalii, gdzie kreuje swoje magiczne prace oraz uczy adeptów sztuki malarskiej i rzeźbiarskiej. Jest członkiem zarządu związku profesjonalnych artystów plastyków miasta Hamm i członkiem zarządu związku przyjaciół miast partnerskich Kalisza i Hamm.

W czerwcu bieżącego roku artystka prezentuje i otwiera równocześnie dwie wystawy:

pierwszą, indywidualną, z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby ceramicznej i instalacji przestrzennych oraz wystawę zbiorową, do której zaprosiła uczestników, prowadzonych przez nią kursów ceramicznych i malarskich.

Wernisaż wystawy indywidualnej Grażyny Manieckiej-Gawel rozpocznie się 25 czerwca 2017 roku o godzinie 11.00 w symbolicznym dla miasta Hamm obiekcie, tzw. szklanym słoniu (Glaselefant) w Maximilianpark Hamm, przy Alter Grenzweg 2, i potrwa do 27 sierpnia, natomiast wernisaż wystawy zbiorowej rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 12.30 w Hammer Künstler  Bund e.V. także w Maximilianpark Hamm, przy Alter Grenzweg 2 i potrwa do 30 lipca.

 

Grażyna Maniecka-Gawel :

http://www.maniecka-gawel.de/Grazyna_Maniecka-Gawel__malarstwo_i_ceramika.html

Hammer Künstlerbund e.V.

http://www.hammer-kuenstler-bund.de/

Post "Rozmowa przy kawie z Grażyną Maniecką-Gawel" na blogu Waldemara Kostrzębskiego "Poezja po godzinach" 

http://waldemar-kostrzebski.blogspot.de/2017/04/rozmowa-przy-kawie-z-grazyna-maniecka.html

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.