Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej ogłasza konkurs na logotyp dla Ogrodów Polsko-Niemieckich nad Jeziorkiem Kamionkowskim w Warszawie. Celem konkursu jest wybranie oryginalnego znaku graficznego, który używany będzie w komunikacji zewnętrznej projektu (ulotki, newslettery, reklamy etc.) oraz na stronie internetowej Ogrodów Polsko-Niemieckich (planowane otwarcie 04.2017).

Filozofia

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie i Miasto Warszawa wraz z polskimi i niemieckimi partnerami podjęli się rewitalizacji terenu zieleni zlokalizowanego w Parku im. Ignacego Paderewskiego pomiędzy północnym brzegiem Jeziorka Kamionkowskiego i Aleją Wedla na warszawskiej Pradze-Południe. Zostaną tu założone Ogrody Polsko-Niemieckie. Po zakończeniu roku jubileuszowego z okazji 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec sąsiedztwo terytorialne obu krajów zostanie przekształcone w symbol przyjaźni polsko-niemieckiej i stały element warszawskiego krajobrazu parkowego.

Projekt ma na celu ustanowienie miejsca przyjaznego i spokojnego odpoczynku wśród zieleni dla ludzi, inicjatyw i przedsięwzięć. Projekt kieruje uwagę szczególnie młodszych odbiorców na tożsamość tego miejsca, jego faunę i florę i przekazuje wiedzę o kulturze ogrodowej obu państw. Odpowiada przy tym na zapotrzebowanie na zielone przestrzenie jako element nowoczesnych smart cities, szczególnie w odniesieniu do zanieczyszczenia powietrza oraz szkodliwego hałasu.

Do kogo kierujemy konkurs?

Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych osób fizycznych, w tym do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz studentów, absolwentów i pracowników naukowych wyższych uczelni artystycznych oraz osób prawnych, pracujących samodzielnie lub w zespołach projektowych. W przypadku osób fizycznych, w konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

Jakie kryteria weźmiemy pod uwagę przy ocenie prac konkursowych?

1.      kryterium kreatywności – Logo powinno wyróżniać się kreatywnością w zakresie idei, znaczenia i symboliki którą wykorzystuje.

2.      kryterium estetyki – Logo musi spełniać najwyższe standardy z zakresu projektowania graficznego, w tym te odnoszące się do kompozycji projektu. Logo powinno cechować oryginalność i innowacyjność, rozumiana jako walor wyjątkowości i niepowtarzalności koncepcji graficznej, która wzbudza zainteresowanie.

3.      kryterium przejrzystości przekazu – Logo ma służyć identyfikacji wizualnej Ogrodów Polsko-Niemieckich i pozostawać w zgodzie z określoną przez partnerów projektu filozofią.

4.      kryterium funkcjonalności – Logo musi funkcjonować w wersji kolorowej oraz czarno-białej (pozytyw, negatyw) monochromatycznej. Logo musi być łatwo skalowane pod kątem wykorzystania go w różnych typach mediów, na różnych nośnikach informacyjno-promocyjnych, w tym: broszurach, prezentacjach, stronach internetowych, filmach promocyjnych oraz reklamach.

Jakie dokumenty są wymagane?

Prace składające się z:
a) logo w wersji kolorowej na białym tle,
b) logo w wersji czarno-białej na białym tle,
c) wizualizacji, minimum dwa-trzy przykłady, z zastosowania logotypu (np. na stronie internetowej, w reklamie prasowej), zapisana w formacie JPG
d) oraz wypełnionego formularza konkursowego prosimy przekazywać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o przygotowanie plików JPG, CMYK.eps zawierających wyłącznie znak graficzny, bez nazwy Ogrodów Polsko-Niemieckich czcionką.

W jaki sposób wybierzemy zwycięzcę?

Komisja złożona z przedstawicieli FWPN, instytucji partnerskich oraz grafików dokona wyboru zwycięskiego projektu do 10 kwietnia br.

Zwycięska praca zostanie nagrodzona kwotą pieniężną 2000 PLN brutto.

Terminy

Rozpisanie konkursu: 27.03.2017
Złożenie prac do 31.03.2017
Wybór nagrodzonych: do 10.04.2017

 

Zobacz; http://fwpn.org.pl/aktualnosci/konkurs-na-logo-dla-ogrodow-polsko-niemieckich-7oDQ8b

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.