Na tegoroczną Galę organizowaną tradycyjnie już przez Jolantę Barcik, przybylo do Delphi Showpalast w Hamburgu 350 gosci. Wszystkie miejsca jak każdego roku byly wysprzedane. Jolanta Barcik otworzyła ten wieczór piosenką „Dziwny jest ten swiat“ Czesława Niemena i otrzymała za to burzę braw.

Jolanta Barcik, mieszkająca w Hamburgu piosenkarka wystąpila na Festiwalu OPOLE 89 w konkursie Premiery. Od 2003 roku organizuje każdego roku wieczór rozrywkowy dla Polonii w ramach polsko-niemieckiej przyjazni. W tym roku honorowym gościem byl wicekonsul Konsulatu RP w Hamburgu Adam Borkowski, który przywitał gosci w języku polskim i niemieckim. Byli równiez przedstawiciele Deutsch-Polnische Gesellschaft Hamburg i Aneta Barcik, piosenkarka hamburska i organizatorka Polskiego Festiwalu w Hamburgu, która oczarowala publiczność swoim głosem i zaprosiła wszystkich do tańca. Goście podziwiali wszystkich zaproszonych artystów i bawili sie do 3 rano przy zespole M-Art Live z Warszawy.

Goście wieczoru, duet Dorota i Andrzej Jankiewicz, gwiazdy wroclawskiej operetki z wielkim powodzeniem prezentowali najpiękniesze arie i musicale na sopran i tenor. Natomiast Karolina Pasierbska (Supertalent 2013) oraz Silvia Amaru (DSDS 2012) przypomniały największe hity zespołu ABBA. Wystąpiła również sama Jolanta Barcik i jej zespół Jola Show-Band. Publiczność w tym czasie wirowała na parkiecie w rytmach swing i pop.

Organizatorka dziękuje wszystkim gościom za wspnaiałą atmosferę i już dzisiaj zaprasza na kolejny wieczór Gala-Show 2018, który odbędzie się 27 stycznia.

Leonard Paszek

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.
More information OK