„W czasie deszczu dzieci się nudzą”, to jedna z wielu piosenek śpiewanych podczas występów słynnego Kabaretu Starszych Panów. W lutowy weekend ten i wiele innych przebojów słynnego kabaretu w wykonaniu trójmiejskich artystów:  Doroty Lulki, Macieja Sadowskiego i Pawła Nowaka mogła usłyszeć publiczność zgromadzona na koncertach w Oberhausen oraz w Darmstadt. Zaprezentowany program złożony był z najpopularniejszych  piosenek Kabaretu Starszych Panów i przeplatany błyskotliwymi monologami pochodzącymi z różnych wieczorów i słuchowisk radiowych.

Dorota Lulka jest aktorką mającą na swoim koncie bogaty staż pracy scenicznej. Pracowała jako śpiewaczka – solistka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako aktorka w teatrze „Wybrzeże“ w Gdańsku, Teatrze Polskim i Nowym w Poznaniu oraz jako dziennikarka w Poznańskim Ośrodku Telewizji Polskiej. Od roku 2000 jest w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Ma za sobą udział w filmach w reżyserii Andrzeja Maleszki m.in. „Mechaniczna Lalka“, ”Ofelia”, „Ofelia na wakacjach”, w cyklicznym programie telewizyjnym „Kanał V Stefana Mroczkowskiego“ oraz realizację autorskich słuchowisk radiowych.

Ważnym momentem w życiu aktorki był występ na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodę Związku Aktorów i Kompozytorów oraz Stowarzyszenia Jazzowego. Jak sama o sobie mówi, odtąd łączy pracę teatralną ze sceniczną. Projektami, które świadczą o konsekwencji tego połączenia, są m.in. “Piaf po polsku“, czyli koncert najpopularniejszych piosenek Edith Piaf śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego, projekt „Tango“, w którym prezentowane są niezapomniane  i wciąż popularne tanga argentyńskie i europejskie oraz wspominany projekt „W czasie deszczu dzieci się nudzą”

Kabaret Starszych Panów kojarzy się przede wszystkim z elegancją oraz doskonałą grą aktorską Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Prezentowany był na  żywo na antenie telewizyjnej w latach 1958-1966. Przybora i Wasowski uznawani są za twórcow kabaretu telewizyjnego. Ich gośćmi i zarazem wykonawcami ich piosenek byli najlepsi polscy aktorzy, m.in. Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Wiesław Gołas, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński, Bohdan Łazuka i Bronisław Pawlik. Piosenki przez nich wykonywane stały się klasykami muzycznymi.

Dorota Lulka wraz z kontrabasistą Maciejem Sadowskim i akordeonistą Pawłem Nowakiem, w aktualnie przedstawianym projekcie znakomicie i z dużym powodzeniem odtwarza tamten klimat. Zgodnie z oczekiwaniami, prezentują poziom klasy i elegancji, jak również życzliwości i optymizmu. Publiczność tak  Darmstadt, jak i w Oberhausen żywo oklaskiwała występy artystów.

Claudia Daniel

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.