Z inicjatywy prof. Huberta Rutkowskiego w 2013 roku odbył się 1. Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej (Hochschule für Musik und Theater) w Hamburgu.

Po raz trzeci (konkurs odbywa się co dwa lata) zapraszamy wszystkich studentów oraz uczniów państwowych szkół muzycznych z rejonu północnych Niemiec do wzięcia udziału w konkursie w dniach od 18 do 23 lipca 2017 r.

Konkurs skierowany jest do studentów fortepianu pięciu północnoniemieckich wyższych szkół muzycznych z miast: Hanower, Brema, Rostok, Lubeka i Hamburg

oraz uczniów szkół muzycznych należących do Związku Niemieckich Szkół Muzycznych (VdM e.V.) z następujących krajów związkowych (Landów): Berlin, Brandenburgia, Brema, Hamburg, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dolna Saksonia, Saksonia-Anhalt i Szlezwik-Holsztyn.

Niniejszy projekt bazuje na stworzonej już dynamicznej współpracy pomiędzy Towarzystwem Muzycznym im. T. Leszetyckiego w Warszawie, Konsulatem Generalnym RP w Hamburgu i hamburską uczelnią, która zaowocowała w 2011 roku organizacją Ogólnouczelnianego Konkursu na Stypendium Koncertowe w Polsce oraz Nagrodę Specjalną. Ważny partner Polski w Europie - Niemcy, jest jednoznacznie uznany jako kraj o wybitnej kulturze muzycznej, wrażliwy na jej przejawy, a Hamburg jest postrzegany w tym zakresie jako główne centrum zarówno historyczne (to miasto Brahmsa i Mendelssohna) jak i współczesne.

Dla pełni tego wstępnego obrazu trzeba podkreślić, iż Wyższa Szkoła Muzyczna i Teatralna (Hochschule für Musik und Theater) w Hamburgu jest ważną kulturalną witryną tej niemieckiej i europejskiej metropolii.

Więcej informacji na stronie konkursu: www.dkpm-hamburg.de/

 

am 21. / 22. Juli 2017
Preisträgerkonzert am 22. Juli 2017
im Miralles Saal
Mittelweg 42
20148 Hamburg

 

Zgłoszenia do dnia 1.lipca br (decyduje stempel pocztowy:

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
Staatliche Jugendmusikschule Hamburg

Theodor Leschetizky Klavierwettbewerb Polnischer Musik

  1. H. Mariola Rutschka

Mittelweg 42, 20148 Hamburg

 

Kierownik organizacyjny Mariola Rutschka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie konkursu: www.dkpm-hamburg.de/

 

 

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.