Debata "Mniejszość niemiecka w Polsce i społeczność Polska w Niemczech w świetle traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy". Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zapraszają na debatę „Mniejszość niemiecka w Polsce i społeczność polska w Niemczech w świetle Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy”.

>Debata organizowana w ramach projektu „25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r. – przyczynek do ogólnopolskiej debaty publicznej.” i odbędzie się 16 listopada o godzinie 17:00 w Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Św. Wojciecha 13 w Opolu.

Debatę poprowadzi Robert Żurek – członek zarządu Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, w dyskusji udział wezmą: Rafał Bartek (Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim), dr Ewa Ganowicz (Uniwersytet Opolski), Wiesław Lewicki (Konwent Organizacji Polskich w Niemczech) oraz Bernard Gaida (Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce).

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Uprasza się o potwierdzenie przybycia do 14.11.2016

Tel. 77 4021076

lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.