W dniach od 07.11. do 13.11.2016 odbywa się w Brunszwiku kolejny, tym razem już 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy.  W tym roku udało się nam jako Stowarzyszeniu wprowadzić do programu tej imprezy punkt specjalny – „Nowe Polskie Kino” - dedykowany upamiętnieniu 25-tej rocznicy podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie między Polską i Niemcami. Prezentacja tych wybranych przez organizatorów filmów wspierana będzie organizacyjnie przez nasze stowarzyszenie poprzez moderację dyskusji i spotkań z reżyserami oraz aktorami zaproszonymi na festiwal.

Wybrane do tego punktu 10 filmów polskich powstałych w latach 2013 do 2016 prezentuje obecny stan tej bardzo intrygującej ostatnio sceny filmowej Europy. Dodatkowo partnerski festiwal „Short Waves“ z Poznania zaprezentuje w programie „Polska Fala” („Polish Wave“ ) pięć aktualnych filmów krótkometrażowych.

Prezentacjom wielu festiwalowych filmów będą towarzyszyć osoby, które te filmy tworzyły: reżyserzy, aktorzy, producenci. Po prezentacji można będzie zadać twórcom pytania dotyczące ich dzieł i podyskutować na tematy, które widownię poruszyły.

Na stronie internetowej festiwalu http://www.filmfest-braunschweig.de  można znaleźć wszelkie informacje dotyczące programu, dostępności biletów oraz krótkie omówienia poszczególnych filmów i podstawowe informacje o twórcach.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty festiwalowej. Szczególnie cieszylibyśmy się z licznego przybycia Polonii na prezentację filmów polskich. Prosimy od dalsze rozpropagowanie  tej informacji.

Grzegorz Kałuża

  1. Przewodniczący

Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Brunszwiku S.z.

Postfach 1708 (skrzynka pocztowa)

38007 Braunschweig

Tel./Fax.: ++49(0)5302-8000 568

Mobil: ++49(0)176 4769 1156

eMail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.
More information OK