W jubileuszowej 10-tej edycji Super Kina, która zamknie cały projekt (jeszcze tylko 3 spotkania), pokażemy kreskówki z cyklu "Bajki o bajkach" i "Miś Fantazy". Tym razem będą to: niekonwencjonalna wersja bajki o "Jasiu i Małgosi" (rodziców proszę o poczytanie dzieciom wcześniej bajek o Jasiu i Małgosi, Czerwonym Kapturku, Kijach-Samobijach, Złotej Rybce i Królewnie Snieżce) oraz "Imieniny Fantazego" . Po projekcji tradycyjne zabawy muzyczno-ruchowe oraz malowaniem farbkami. Będziemy tworzyli obrazki o tym, jak obchodzimy wspólnie imieniny, urodziny i inne jubielusze, np. jubileusz polsko-niemieckiego sąsiedztwa.

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie rysunkowym, który organizuje Biuro Łączności Organizacji Polonijnych w Hanowerze.

Motto przewodnie to SĄSIEDZI z okazji 25-lecia bliskiej współpracy sąsiadów: Polski i Niemiec. Możecie tworzyć prace na ten temat w trakcie naszych filmowych spotkań albo w domu i przynosić je na kolejne poranki Super Kina. Rozdanie nagród przewidziane jest na grudzień i jak obiecuje pani Aldona Głowacka-Silberner z Biura Łączności, każde dziecko uczestniczące w konkursie otrzyma małą nagrodę, a zwycięzcy nagrodę większą. Wybrane prace zaprezentowane zostaną 17 grudnia we Freizeitheim Döhren, podczas tegorocznego Polonijnego Festiwalu Kultury, w którym Super Kino także weźmie udział.

Wszystkie dzieci są mile widziane, niezależnie od tego jak dobrze mówią po polsku. WSTĘP WOLNY.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.