W ramach Spotkania Polsko-Niemieckiego Hamburg 2016 zapraszamy na koncert „jazz emotion  | stańko – sendecki” Koncert laureatów konkursu „Młode talenty – muzyka polska” poprzedzi koncert Krystyny Stańko i Władysława „Adzika” Sendeckiego.

Koncert laureatów,  sobota 8.10.2016 o godz. 17:00

Koncert Krystyny Stańko i Władysława "Adzika" Sendeckiego o godz. 18:00
  Wstęp wolny!
Rezerwacja wolnych biletów do 05.10.2016 na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonieczne (040) 715 7971

www.deutsch-polnische-begegnung.de

Krystyna Stańko to jedna z najbardziej znanych wokalistkek jazzowych w Polsce. Stańko to nie tylko wokalistka, ale i kompozytorka, autorka tekstów i gitarzystka odznaczona wieloma ważnymi nagrodami. Na początku roku 2013 Album „Kropla słowa”  został wybrany przez czytelników prestiżowego miesięcznika Jazz Forum Albumem Roku 2012.

W 2013 roku Krystyna Stańko otrzymuje Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje Artystyczne.
Pomorska Nagroda Artystyczna to  najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymała ją za znakomitą płytę jazzową „Kropla słowa” z interpretacjami poezji Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Doroty Szatters, Tomasza Jastruna, a także z tekstami samej Stańko.

Od roku 2012 co niedzielę w Radio Gdańsk Krystyna Stańko prowadzi autorską audycję muzyczną o profilu jazzowym, promując w niej także młode talenty muzyczne. Za tą działalność otrzymała w czerwcu 2013 tytuł Osobowości Radia Gdańsk w 2012 roku, zaś w 2013 roku jej audycja znalazła się w Złotej 50.

Koronacją działalności artystki jest przyznany jej 7 października 2014 Medal Gloria Artis.
Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” jest przyznawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego i jest najwyższym odznaczeniem państwowym w dziedzinie kultury. Medal nadawany jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

W czerwcu 2014 ukazał się nowy album Krystyny Stańko „Snik” z muzyką inspirowaną regionem Szwajcarii Kaszubskiej z elementami folkloru i dużą dawką improwizacji. Już teraz zbiera bardzo dobre recenzje.

Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Od ponad 10 lat jest wykładowcą na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Krystyna Stańko ma na swoim koncie 8 albumów. 9 album ukaże się 20.10.2016. Koncerowała w kraju i za granicą m. in. w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Rumunii, Rosji, Białorusi i Kanadzie. Współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych. Do nagrań studyjnych chętnie zaprasza gości zagranicznych. 

Władysław "Adzik" Sendecki to „one of the five best jazz pianists in the world“ (New York Village Voice). 

Sendecki to nie tylko wspamiały pianista, keyboardzista, kompozytor, aranżer i producent, ale również bardzo zaangażowany twórca i organizator wielu projektów. W 2009 powołał do życia wraz z Witoldem Wnukiem Fundację "My Polish Heart". Głównym celem Fundacji jest wspieranie, poprzez fundowanie nagród i stypendiów, zasłużonych artystów polskich znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej - jak i pomoc młodym, wybitnie utalentowanym muzykom. Jednocześnie Adzik i Fundacja organizuje koncerty i wydarzenia muzyczne promujące muzykę polską oraz tworzy nowe jakości artystyczne we współpracy z prestiżowymi ośrodkami kultury w Europie i na świecie.

Władysław "Adzik" Sendecki to wielki skarb dla NDR Bigbandu w Hamburgu, z którym to już od 1996 jest na stałe związany. Specjalnie dla niego skomponował 10- częściową suitę "Anima Mundi" (dusza świata), będącą wynikiem jego podróży po całym świecie. Materiały, które są owocem zetknięcia Sendeckiego z różnymi kulturami muzycznymi (afrykańskiej, hinduskiej, japońskiej, irlandzkiej) zbierał na przestrzeni 15 lat.
W 2009 roku stworzył wraz z żoną, aktorką i reżyserką, Angélique Duvier, projekt p.t. "Lyrik & Jazz"
Wraz z Andrzejem Olejniczakiem założył „European Blue Note Quartet“.

W 2011 roku otrzymał nagrodę Hamburger Jazzpreis za całokształt pracy artystycznej, a w 2016 Medal Gloria Artis.
 

Organizator: Związek Dziennikarzy Polskich w Niemczech T.Z., Państwowa Szkoła Muzyczna Hamburg.

Finansowany przez Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów na mocy uchwały Niemieckiego Bundestagu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Konvent Organizacji Polskich w Niemczech oraz wspierany przez Konsulat Generalny RP w Hamburgu.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.