Koncert kultowej grupy "OldBreakout". Zespól złożony z muzyków legendarnych grup blues-rockowych "Bleakout" i "Breakout" Tadeusza Nalepy, grający stare przeboje i nowe utwory. W programie m.in. "Modlitwa", "Kiedy byłem małym chłopcem", "Oni zaraz przyjdą tu"... itp.

Sobota, 17.09.2016,  godz. 20:oo  
Kulturzentrum "Faust", Zur Bettfedernfabrik 3, 30451 Hannover – Linden Nord
Info: "Faust", tel. 0511 - 455 001, 0511-15001 lub 0171 411 9569

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa l tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową.

l to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół. 28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout, legendarnej rockowej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę za namową Franciszka Walickiego na bazie zespołu Blackout prawie pół wieku temu.

Jej pierwszy skład tworzyli:
Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Janusz Zieliński, Krzysztof Dłutowski i Józef Hajdasz. Dwaj ostatni pojawili się w Józefowie, a koncertowy skład uzupełnili: Winicjusz Chróst, Tadeusz Trzciński i Zbigniew Wypych, Wojciech Morawski. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków l publiczności występ stał się naturalnym impulsem dla nagrania płyty z nowymi utworami. Poszli za tym głosem a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.