Fragment występu grupy dziecięcej Polskiego Zespołu Folklorystycznego POLONEZ z Darmstadt

Relacja z Festynu zorganizowanego 17.czerwca br. w Moguncji na pamiątkę okrągłej rocznicy podpisania Traktatu. Zgodnie z planem polsko-niemiecki festyn zorganizowany przez Konsulat Generalny RP w Kolonii, Kancelarię Stanu Nadrenii-Palatynatu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego miał bogatą oprawę artystyczną - wystąpili artyści z województwa opolskiego - el12 Opole Politechnic Band, Państwowa Szkoła Muzyczna im Fryderyka Chopina w Opolu, Zespół wokalny „Wizja” oraz polonijne zespoły z Niemiec: Polski Zespół Folklorystyczny POLONEZ z Darmstadt oraz Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak z Griesheim. Imprezę poprowadził redaktor Elizeusz Plichta z Radia Darmstadt.

Festynowi towarzyszyły stoiska z polskimi wspaniałościami oraz polskim piwem i nadmoselskim winem z winiarni prowadzonej przez Polaka, Andrzeja Gresztę. Wokół sceny rozstawione były namioty wystawiennicze współpracujących ze sobą samorządów z woj. opolskiego i Nadrenii-Palatynatu oraz organizacji polonijnych. Festyn był również okazją do uczczenia 20-tej rocznicy podpisania wspólnego oświadczenia pomiędzy województwem opolskim i krajem związkowym Nadrenii-Palatynatu, które dało podwaliny do bardzo intensywnej współpracy obu regionów.

Na załączonym VIDEO-YouTube https://www.youtube.com/watch?v=S1cpEdpXqmA zobaczymy fragment występu grupy dziecięcej Polskiego Zespołu Folklorystycznego POLONEZ z Darmstadt podczas Festynu Przyjaźni polsko-niemieckiej.

Więcej informacji na stronie Folksgruppe POLONEZ e.V. http://polonez-darmstadt.de/

Dla przypomnienia plakat z informacjami o festynie:

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.