Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym. Dwadzieścia pięć lat temu 17-go czerwca 1991 roku, w Bonn został podpisany traktat polsko - niemiecki "O dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy".

Z tej okazji Konwent Organizacji Polskich w Niemczech wspólnie z Biurem Polonii w Berlinie organizuje szereg imprez dla publiczności polsko-niemieckiej:

  1. Koncert Muzyki Polskiej

Środa, 29 czerwca 2016, godz. 19.30, Friedrichstadtkirche, Gendarmenmarkt 1-5, 10117 Berlin

   2.Festyn jubileuszowy "Spotkania Polsko - Niemieckie"

Sobota, 17 września 2016, godz. 16.00  Columbiahalle, Collumbiadamm 13 10965 Berlin z udziałem m.in:  Golec uOrkiestra, Poparzeni Kawą Trzy, Ela Dębska Blues Band, Polkaholix

   3.Spotkania z Polską Kulturą

Niedziela,  09 października 2016, godz. 17.00,  Admiralspalast, Friedrichstr. 101, 10117 Berlin z udziałem m.in. Grupy MoCarta


Projekty te znalazły uznanie zarówno u strony polskiej jak i niemieckiej i otrzymały honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Niemiec Joachima Gaucka.

Ich realizację umożliwiły dotacje rządu federalnego (BKM), Senatu RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech.

W czerwcowym Koncercie Muzyki Polskiej usłyszymy utwory Karola Kurpińskiego, Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara w wykonaniu szczecińskiej Orkiestry Kameralnej "ACADEMIA".

Koncert fortepianowy E-Mol op. 11 z towarzyszeniem orkiestry wykona młody polski pianista, finalista ostatniego konkursu Chopinowskiego w Warszawie, Szymon Nehring. Orkiestrę poprowadzi prof. Bohdan Boguszewski. Orkiestra "Academia" założona przez prof. Boguszewskiego koncertowała w wielu prestiżowych miejscach na całym świecie m.in. w Filharmonii Berlińskiej i Filharmonii Hamburskiej, w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, we Włoszech i w USA (Lincoln Center i Carnegie Hall). Współpracowała z wybitnymi solistami polskimi i zagranicznymi.

Tym razem koncert fortepianowy E-moll op. 11 Fryderyka Chopina zagra z towarzyszeniem orkiestry Szymon Nehring. To najbardziej utalentowany pianista młodego pokolenia w Polsce. Dzięki znakomitym występom w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina zagrał w finale konkursu, co zaowocowało wieloma zaproszeniami koncertowymi z Polski i z zagranicy.  Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana. Artysta koncertował w wielu krajach Europy i w Kanadzie. Najbliższe plany koncertowe zaprowadzą go do USA i Ameryki  Pd., Paryża, Strasburga oraz oczywiście do Berlina.

Na wszystkie imprezy  serdecznie zapraszamy. Bezpłatne zaproszenia będzie można otrzymać po zgłoszeniu udziału E-Mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie 030 186 814 183 w godzinach od 10 do 14.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.