Round table: podsumowanie projektu „Testowanie obywatelstwa UE w zakresie obywatelstwa pracowniczego: od przypadków łamania praw pracy do wzmocnienia systemu praw pracowniczych” oraz strategiczne spotkanie organizacji wspierających Polaków w Niemczech : http://www.migrationonline.cz/germany_country_report.pdf

Zapraszamy do udziału w spotkaniu podsumowującym projekt Polskiej Rady Społecznej “ Testowanie obywatelstwa UE w zakresie obywatelstwa pracowniczego” oraz dyskusji na temat problemów i potencjału Polaków w Niemczech.

Dwudniowe seminarium konferencja odbędzie się 2 i 3 lipca 2016 r. w Czerwonym Ratuszu w Berlinie, Jüdenstr. 1, sala 219.

W pierwszej części programu zaprezentujemy najnowszy raport pt.: „Dumping społeczny poprzez podwykonawstwo – Jak niemieccy przedsiębiorcy z sektora
 budowlanego i przetwórstwa mięsnego obchodzą unijne przepisy prawa pracy” (http://www.migrationonline.cz/germany_country_report.pdf).

Swoje uczestnictwo w dyskusji potwierdzili reprezentanci niemieckich związków zawodowych oraz partii politycznych. Dyskusja odbędzie się w języku niemieckim.

Hannah Heyenn
Polnischer Sozialrat e. V.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.