Zapraszamy do udziału w round table o charakterze prezentacji raportu oraz warsztatów strategicznych organizowanych w ramach projektu " Testowanie obywatelstwa UE w zakresie obywatelstwa pracowniczego” przez Polską Radę Społeczną w ramach programu Europa dla Obywateli.

Dwudniowe warsztaty odbędą się 2 i 3 lipca 2016 r. w Czerwonym Ratuszu w Berlinie, Jüdenstr. 1, sala 219.

Warsztaty skierowane są do organizacji oferujących porady socjalne i pomoc osobom polskiego pochodzenia. Reprezentanci organizacji i poradni działających na terenie Niemiec będą mieli okazję poznać się wzajemnie oraz wypracować rozwiązania poprawy sytuacji Polaków w Niemczech. Wymiana doświadczeń odbędzie się w języku polskim.

W niedzielę 3 lipca chcemy przedyskutować kwestie powołania sieci organizacji i inicjatyw wspierających Polaków na terenie Niemiec. Jak możemy w przyszłości wzajemnie się wspierać i wymieniać istotnymi dla rozwoju naszych organizacji informacjami? Jakie postulaty moglibyśmy zgłosić władzom niemieckim, polskim i UE? Jak reprezentować interesy w obszarze poprawy społeczno-ekonomicznej sytuacji Polaków w Niemczech na poziomie federalnym?

Ostatnim punktem seminarium będzie wspólne wypracowanie strategii wzajemnego wsparcia i możliwości współpracy na przyszłość.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 24.06.

Istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży w wysokości do 50 Euro (w wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość zwiększenia kwoty na zwrot kosztów podróży) oraz wykupienia przez nas dla noclegu  - prosimy w tej sprawie o bezpośredni kontakt telefoniczny 0176-816 568 60 (Kamila Schöll-Mazurek).

Z poważaniem
Hannah Heyenn
Marta Neüff
Kamila Schöll-Mazurek

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.