Eurowizja - Konkurs Piosenki Europejskiej przez wiele lat swojego istnienia nie był traktowany poważnie, w każdym razie nie dla branży rozrywkowej, telewizji czy też branży radiowej. W obecnych latach kryzysu dla Europy – Konkurs Piosenki Europejskiej (ESC) właśnie teraz został uhonorowany, i nie z przyczyn politycznych politycznych, ale jako największy europejski Popfestival i dlatego otrzymał medal medialny 2016 Karlola Wielkiego 2016 w Aachen.

Nagroda ta została przyznana przez jury, w którym między innymi siedzą przedstawiciele miasta Akwizgran, BBC World, TV5 Monde Euro, Euro Sport News i Urzędu Mediów Nadrenii Północnej-Westfalii. Michael Kayser, Prezes Stowarzyszenia Medaille Charlemagne w Aachen, w swoim uzasadnieniu nagrody powiedział, dlaczego Festiwal Eurowizji ESC otrzyma tę nagrodę: "Dlaczego by raz nie wyróżnić największe ze wszystkich europejskich wydarzeń". I właśnie tu Jury miało absolutną rację.

Festiwal Eurowizji ESC jest najpopularniejszym wydarzeniem kulturalnym w Europie, nie tylko w krajach UE i integruje również kraje, które nie należą geograficznie do Europy, ale są jakby ważne na kontynencie: Izrael, Azerbejdżanu, Armenii i Gruzji, na przykład. I właśnie Eurowizja odcinając się od wiadomości politycznych pozwala wzmocnić dialog pomiędzy wszystkimi krajami.

Podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród w Aachen Björn Ulvaeus, były członek zespołu Abba, był laudatorem  programu Eurowizji. Przypomniał, że zespół Abba w 1974 roku wygrał  ESC dla Szwecji i dla jego osobistej kariery międzynarodowej. Nagrodę Mediów Karola Wielkiego odebrała Ingrid Deltenre, dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union) , odpowiedzialna za Festiwal ESC w sieci publicznej.

Mehr: https://www.eurovision.de/news/Eurovision-Song-Contest-erhaelt-Karlsmedaille-,auszeichnung126.html

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.