Aktualne wydanie magazynu "Dialog" skupia swoją uwagę na temat teatru, ponadto zawiera eseje na temat kryzysu uchodźców, wybory parlamentarne w Polsce i temat przyszłości Europy.

W numerze znajdziecie między innymi wywiad z Prof. Andrzejem Wirth (filozof, krytyk literacki i teatralny uczony światowej sławy), esejów Natalii Adaszyńska (250-lecia Polskiego Public Theater), Uty Schorlemmer (100 rocznicy Tadeusza Kantora) i Agnieszki Drotkiewicz (o premierze opery "Czarodziejska góra"). To jest próba pokazania, że teatr jest ważnym miejscem publicznej konfrontacji z teraźniejszością. Thomas Irmer stara się pokazać, jak odzwierciedlają one zmiany w naszym społeczeństwie i artyści
z imigracji wzbogacili niemiecki teatr.

Dalsze tematy to nowo otwarte Muzeum Śląskiego w Katowicach (Marcin Wiatr), rodziny von Thadden (Arkadiusz Szczepański), europejskie bunty przeciwko elitom (Ivan Krastev), a także komentarz do wyników ostatnich wyborów parlamentarnych w Polsce (Janusz A. Majcherek).

113. edycja dialogu jest dostępna w wybranych księgarniach i na lotniskach, a także w Internecie za pośrednictwem www.dialogmagazin.eu .

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.