W przyszłym roku mija 25 lat od podpisania umowy o zawiązaniu partnerstwa i przyjaźni Kolonii i Katowic. Warto dodać, że Katowice to jedyne polskie miasto z którym Kolonia utrzymuje takie bliskie, partnerskie kontakty. Porozumienie o partnerstwie obu miast zawarto 15-go marca 1991 r. jeszcze przed oficjalnym Polsko-Niemieckim traktatem.

Z tej okazji "Stowarzyszenia Wspierania Współpracy Miast Kolonia – Katowice" serdecznie zaprasza na wieczór kulturalny przed wielkim przyszłorocznym jubileuszem. Impreza kulturalna odbędzie się już 07.11.2015 o godz. 18:30 w sali c w samym centrum Kolonii.

Dla wprowadzenia w jubileuszowy nastrój "Stowarzyszenia Wspierania Współpracy Miast Kolonia – Katowice" serdecznie zaprasza na wieczór kulturalny, który odbędzie się już 07.11.2015 o godz. 18:30 w sali Rautenstrauch-Joest-Museum (Cäcilienstraße 29-33, 50667 Köln) w samym centrum Kolonii.

Do udziału w wieczorze, Stowarzyszenie Kolonia-Katowice zaprosiło Pana Dr. Jerzego Gorzelika z Universytetu Śląskiego, który swój wykład zatytuował „Kattowitz im ewigen Wandel“ oraz Trio akordeonowe „Symetrio.

Zespół prezentuje szeroki wachlarz nurtów muzycznych od popularnych transkrypcji dzieł znanych kompozytorów, po muzykę bałkańską i ludową, a także własne kompozycje."Symetrio" o jest jednym z najlepszych zespołów tego typu w Europie. Wysoki poziom potwierdzają liczne sukcesy w akordeonowych konkursach krajowych i zagranicznych.
W Kolonii muzycy wykonają ze swojego repertuaru utwory klasyczne, znane polskie i zagraniczne utwory oraz melodie jazzowe.

Bądź w Kolonii, kiedy zagoszczą tam Katowice.

Wstęp wolny.

Monika Moj

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.