Rozpisano konkurs o XIX Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego – Wolne Państwo Saksonia ogłasza nagrodę w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu“ – Termin zgłoszeń: 10 stycznia 2016 roku – Dni Mediów 11 i 12 maja 2016 r. w Lipsku (Saksonia).

Już po raz dziewiętnasty rozpisano konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Organizatorzy czekają na prace dziennikarskie, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem. Zwycięzcy zostaną odznaczeni w ramach IX Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2016 r. w Lipsku (Saksonia).

Gospodarz Dni Mediów, Premier Wolnego Państwa Saksonia Stanislaw Tillich podkreślił z okazji rozpisania konkursu, że „Wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej i Dni Mediów stały się cenionym dziennikarskim spotkaniem branżowym, wykorzystywanym jest jako miejsce wymiany poglądów i doświadczeń. To właśnie te osobiste spotkania i regularne rozmowy przyczyniają się do wspólnej transgranicznej rzetelnej i nacechowanej wzajemnym zaufaniem pracy przedstawicieli mediów obu krajów. O tym, jakie znaczenie ma dla Saksonii życie na polsko-niemieckim pograniczu, świadczy rozpisana przez nas nagroda specjalna. Ma ona służyć przede wszystkim wyróżnieniu dziennikarzy, którzy poruszają się po pograniczu i zajmują codziennymi tematami, które dotyczą ludzi po obu stronach granicy”. 

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest w kategoriach: Prasa, Radio i Telewizja, a wysokość każdej z nich wynosi 5000 euro. Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha oraz sześć regionów partnerskich: trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia oraz trzy województwa – zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie. Kolejną kategorią konkursową jest przyznawane od dwóch lat „Dziennikarstwo na Pograniczu”, gdzie nagrodę w wysokości 5000 euro tym razem sfinansuje Wolne Państwo Saksonia.

Kontakt

Magdalena Przedmojska

koordynator projektów

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

  1. Zielna 37, 00-108 Warszawa

tel.: + 48 (22) 338 62 73

faks: + 48 (22) 338 62 01

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Heidrun Müller

Biuro Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Kancelaria Wolnego Państwa Saksonii

Archivstraße 1, 01097 Drezno

tel.: +49 (351) 564 1332

faks: +49 (351) 564 1359

kom.: +49 177 246 5130

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.