PolenMobil wyrusza w trasę po Niemczech a start już w środę, 16 września 2015 r. o godz. 10 w Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Poczdamie (Einstein-Gymnasium Potsdam, Hegelallee 30)! Zgłoszenia dla przedstawicieli mediów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo pod numerem 0049-157-57241221

Premier Brandenburgii i koordynator rządu federalnego ds. wspόłpracy polsko-niemieckiej, Dietmar Woidke – patron honorowy projektu – w nadchodzącą środę da sygnał do startu samochodu PolenMobil, który wyruszy w podróż do szkół w całych Niemczech, gdzie będzie promował wiedzę o Polsce. W uroczystości udział wezmą m.in. ambasador RP Jerzy Margański, dyrektor Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich Dieter Bingen oraz b. przewodnicząca Bundestagu Rita Süssmuth.

Samochód PolenMobil, wyposażony w bogate materiały dydaktyczne, ma wzbudzić zainteresowanie Polską wśrόd uczniόw i nauczycieli w Niemczech. W ramach zajęć lekcyjnych prezentowane będą treści dotyczące polskiej historii, kultury i polityki. Uczniowie będą mogli rόwnież zapoznać się z językiem polskim.

PolenMobil jest projektem Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadcie i Fundacji Wspόłpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Towarzystwem Niemiecko-Polskim w Brandenburgii i Polsko-Niemiecką Wspόłpracą Młodzieży.

Projekt dotują Fundacja Wspόłpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacja Sanddorf-Stiftung w Regensburgu, a wspierają wydawnictwa Cornelsen Schulverlage i Eduversum.

Informacje dodatkowe: Manfred Mack/Dr. Matthias Kneip 0049-6151-420211
Prospekt: http://www.poleninderschule.de/assets/Polenmobilleporello.pdf

Dr. Andrzej Kaluza

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.