Po wakacjach oficjalnie rozpocznie się trójnarodowy, polsko-niemiecko-francuski konkurs „Young Europeans Award – Nagroda Młodych Europejczyków”. Konkurs jest skierowany do młodzieży z Polski, Niemiec i Francji, zainteresowanej tematyką europejską. Tematem przewodnim jest pytanie „Jak daleko sięga Europa?”

Pierwsze, ogólne informacje są już dostępne w internecie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, na której mogą Państwo zarejestrować się, aby otrzymać bieżące informacje o starcie konkursu. Strona jest dostępna pod linkiem www.young-europeans-award.org

Young Europeans Award – Nagroda Młodych Europejczyków jest wspólnym projektem Fundacji Allianz Kulturstiftung, Fondation Hippocrenè, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Niemiecko-Francuskiej Współpracy Młodzieży. W centrum uwagi konkursu leżą dialog i wymiana między młodzieżą z krajów Trójkąta Weimarskiego, które łączy wspólna historia. Dodatkowo w każdej edycji na członka honorowego konkursu wybierane jest jedno państwo spoza Unii Europejskiej. Tym razem, w edycji przypadającej na lata 2015-2016, jest nim Ukraina. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministrów Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Federalnej Niemiec oraz Republiki Francuskiej.

Dalsze informacje znajdą Państwo na stronie www.young-europeans-award.org. Zapraszamy do przekazania informacji zainteresowanym – nauczycielom, młodym ludziom, grupom młodzieży i innym – w celu udziału w konkursie.

Info : Fundacja Współpracy Polsko Niemieckiej

und  Deutsch-Französisches Jugendwerk

Foto: ©iStock.com/Rawpixel

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.