Konkurs skierowany jest do uczniów fortepianu ze szkół muzycznych należących do "Stowarzyszenia Niemieckich Szkół Muzycznych" (Verband deutscher Musikschulen VdM) z Hamburga, Szlezwika- Holsztynu, Dolnej Saksonii, Meklemburgii i Pomorza Przedniego oraz Bremy.

Konkurs muzyczny odbędzie się w dniach 4 i 5 lipca 2015 sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Hamburgu we współpracy z Wyższą Szkołą Muzyczną i Teatralną w Hamburgu.

Termin zgłoszenia do konkursu do 15 czerwca 2015 (data stempla pocztowego).

Z reguły zostaną przyznane 3 pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej, nagrody specjalne połączone ze wsparciem finansowym lub w postaci polskich nut.

Wszystkie nagrody zawierają jednostkę dydaktyczną (workshop) u jednego z laureatów 2. Niemieckiego Konkursu Pianistycznego Muzyki Polskiej dla Wyższych Szkół Muzycznach. Te wspólne warsztaty odbędą się w poniedziałek, 06 lipca 2015, od godz. 16:00-19:00 w Rezydencji Konsula Generalnego RP w Hamburgu.

Dalsze szczegóły dotyczące uczestnictwa, formularze zameldowania do konkursu i przykłady muzyczne znajdują się w dokumencie PDF "DKPM-Schueler-VdM-Ausschreibung-Literaturliste"

Serdecznie zapraszamy do konkursu utalentowanych uczniów szkół muzycznych.

Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej powstał z inicjatywy prof. Huberta Rutkowskiego.
Dyrektor organizacyjny: Mariola Rutschka

Informacje na temat Niemieckiego Konkursu Pianistycznego Muzyki Polskiej można znaleźć na stronie internetowej: www.dkpm-hamburg.de

Organizatorzy: Wyższa Szkoła Muzyczna i Teatralna w Hamburgu, Państwowa Szkoła Muzyczna w Hamburgu we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Hamburgu i Towarzystwem Muzycznym Teodora Leszetyckiego w Warszawie.

Konkurs jest współfinansowany ze środkow Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej
4. / 5. 07. 2015
Koncert Laureatów 5.07. 2015
Miralles Saal
Mittelweg 42
20148 Hamburg

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.