Nauka języka polskiego z prof. Janem Miodkiem w „Słowniku polsko@polskim”, po wakacyjnej przerwie wraca do TVP Polonia z nową współprowadzącą – dr Justyną Janus-Konarską. Emisja od 6 września o godz. 17:00.

 

Justyna Janus-Konarska – nowa współprowadząca program „Słownik polsko@polski” TVP Polonia – jest doktorem nauk humanistycznych, językoznawcą i medioznawcą, a w wolnych chwilach uczy obcokrajowców języka polskiego. Jest też byłą studentką prof. Jana Miodka, z którym w cotygodniowym programie będzie zwracać uwagę na najczęstsze błędy językowe.

 

„Słownik polsko@polski” emitowany jest w TVP Polonia w soboty (godz. 17:00), niedziele (godz. 0:15) i wtorki (godz. 6:55). Nagrywany jest w historycznej bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego z udziałem publiczności i gości z zagranicy.

W najbliższych odcinkach programu widzowie dowiedzą się, co to jest dostrzegalnia przeciwpożarowa, czy spiż ma coś wspólnego ze spiżarnią oraz jakich żeli należy używać do mycia baby. Pokażemy także, jak zakończyła się akcja zbierania książek dla Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow w Irlandii. A tych wszystkich, którzy chcą zadać pytanie prof. Miodkowi, zapraszamy jak zwykle na Skype'a – zachęca Dariusz Dyner, współautor programu.

 

Zwiastun programu: http://www.tvp.pl/polonia/v4tvppolonia/v4listing-polecane/talkshow-prof-jana-miodka/16598354

Więcej o TVP Polonia: polonia.tvp.pl

 

Centrum Informacji TVP

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

PORTA POLONICA

  

POLONIA - MEDIA

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.