Liebe Teilnehmer des Wettbewerbs "Sei rin Pole"  ("Być Polakiem°), in namen der Organisations-Komite möchte ich mich persönlich bedanken  für Ihre Teilnahme im VII Edition des Wettbewerbs , der dem 1050 Jahrestags des Polen-Taufe und Staatgründung gewitmet wurde. Hiermit laden wir Euch zu Teilnahme in VIII Edition und laden herzlichst nach Polen ein.

Wasze prace były piękne i dowodnie świadczą o zainteresowaniu historią Polski i miłością do Ojczyzny przodków. Każda z nich, a było ich 625 miała w sobie coś ważnego, ciekawego lub tajemniczego i każda  była w jakiś sposób niepowtarzalna.  

Jednak,  jak to bywa w konkursach wszystkie prace nie mogły zostać nagrodzone. Jurorzy dyskutowali, a nawet trochę kłócili się ze sobą  dokonując wyboru laureatów i wyróżnionych. Nie zniechęcajcie się więc jeśli w tym roku nie zdobyliście lauru zwycięstwa. Sukcesem było przygotowanie pracy i pozyskanie wiedzy o prastarej , pięknej historii Polski. To będzie wasza wyprawka polskości na przyszłość. A wasze nazwiska, jako uczestników tej ważnej edycji Konkursu figurują w jubileuszowej kronice, która znajduje się na stronach Fundacji "Świat na Tak", realizatora konkursu "Być Polakiem". 

Tematy VIII edycji konkursu "Być Polakiem" skoncentrowane są wokół życia i losów Polonii i Polaków żyjących poza granicami Ojczyzny. Myślę więc, że będą dla was ciekawe.

Oto one:

Grupa I              6-9 lat         - prace plastyczne,      temat - Legenda polska

Grupa II        10-13 lat     -  prace literackie,        temat - Budujemy muzeum polskie w kraju twojego zamieszkania. 

                                             Jesteś kustoszem jednej z sal, jak ją urządzisz, wyposażysz.

Grupa III       14-16 lat     -  prace literackie,  temat -  Ważne, ciekawe zdarzenia, przygody, historie z życia mojej rodziny na emigracji.

Grupa IV       17-22 lata    - prace literackie, temat - " Marsz, marsz Polonia, nasz dzielny narodzie", osobista interpretacja dwuwiersza

Grupa V         12-22 lata   - prace multimedialne  temat - Polonia dla Europy, świata

Dziękując  za udział w VII edycji  konkursu  "Być Polakiem", proszę przekażcie nasze najserdeczniejsze pozdrowienia  rodzicom , krewnym i nauczycielom, którzy pomagali i zachęcali was do udziału w nim .

Jeden z laureatów mieszkający na Syberii powiedział nam, że obraz Polski buduje w sobie tak jak układa się witraż z okruchów informacji o Polsce wysłuchanych w mediach, opowiadań, fotografii pamiątek rodzinnych. Zbierając materiały do pracy konkursowej wzbogacacie wasz polski witraż nowymi treściami. Zapraszamy do udziału i do zobaczenia w Polsce.   

Z pozdrowieniami i sympatią 

Joanna Fabisiak

Poseł na Sejm RP 

Pomysłodawca, współorganizator Konkursu

 

KALENDARIUM

  

Newsletter

 

 

 

 

PORTA POLONICA

 

 

  Zeitschrifft der POLONIA

 

 

 

Wir verwenden Cookies für die Funktionen auf unserer Website und um die Erfahrung unserer Nutzer zu verbessern.