IX edycja Konkursu „Być Polakiem ” ma wymiar szczególny, ponieważ nawiązuje do obchodów wielkiego Jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przesłaniem Konkursu jest, by jak najwięcej mówić o tamtych wydarzeniach, przypominać, że o Wolności marzyły pokolenia.

„Rok 1918-spełnione marzenia pokoleń” to temat, który ma zadanie połączyć pokolenia nauczyciela-wychowawcę i ucznia, mieszkających poza granicami kraju. Dlatego w tym roku formuła konkursu została poszerzona o moduł „B”-  dla nauczycieli  na stworzenie konspektu lekcji. Dla dzieci i młodzieży przeznaczony jest moduł „A”, gdzie wzorem lat poprzednich zapraszamy do tworzenia prac plastycznych, literackich i multimedialnych. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swiatnatak.pl

Organizatorzy i jurorzy konkursu zwracają się z serdeczną prośbą o promowanie Konkursu na Państwa stronach internetowych i innych kanałach informacyjnych, by dotrzeć do jak najliczniejszej rzeszy odbiorców.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i promocji  poprzedniej edycji do jury konkursu wpłynęło ponad 1550 prac z różnych zakątków świata.

Organizatorami konkursu „Być Polakiem” są:

  • Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”,
  • Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii,
  • Fundacja „Świat Na Tak”

Halina Koblenzer

Rzecznik  Prasowy  Konkursu

 

 

 

KALENDARIUM

0000-00-00  
Item Title of Your event
kontakt  
Kontakt z nami Dołącz do nas

 

Newsletter

TVP POLONIA - POLAND


 PEPE TV - POLONIA NRW

 

II KONGRESS - DUS 2014

 

PORTA POLONICA

 

 FELIETONY - FEUILLETON

POLONIA - MEDIA

 

 

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY