W Dolnej Saksonii co roku obchodzi się Dzień Działacza, a najbardziej zasłużeni i wyróżniający się pracą w swym wolnym czasie, działacze otrzymują odznakę Zasłużonego Działacza. 

W tym roku 35. uroczystość odbyła się 16 września w Wolfenbüttel,  gdzie zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia wspaniałej Biblioteki Herzoga Augusta,  Domu Lessinga oraz zamku, a w nim mi.in. wystawę pt. “Kosztowności z piasku i popiołu “. 

Uroczystość wręczenia odznak i dyplomów odbyła się w Lindenhali z udziałem premiera Dolnej Saksonii - Stephana Weil,  pani minister Kultury  - Frauke Heligenstadt  oraz ministera Środowiska - pan Stefana Wenzel.

Wśród tegorocznych tegorocznych laureatów znalazły się dwie przewodniczące Polskiego Stowarzyszenia Pomocy POLDEH  : panie Anna Betram  i Justyna Stefaniak-Gbogbo.

 Obie panie odebrały odznakę Zasłużonego Działacza i dyplomy za ogromne zaangażowanie i przykładną slużbę na rzecz innych.

Obu laureatkom serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z członkami  POLDEH-u, których praca pod przewodnictwem dwóch przewodniczących, została zauważona, doceniona i nagrodzona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności społecznej.

Redakcja Polonia Viva

 

 

 

KALENDARIUM

0000-00-00  
Item Title of Your event
kontakt  
Kontakt z nami Dołącz do nas

 

Newsletter

TVP POLONIA - POLAND


 PEPE TV - POLONIA NRW

 

II KONGRESS - DUS 2014

 

PORTA POLONICA

 

 FELIETONY - FEUILLETON

POLONIA - MEDIA

 

 

 

  KWARTALNIK  POLONIJNY